KURULUM ve ÖZELLİKLER

BİLMENİZ GEREKEN HERŞEY

KURULUM ve ÖZELLİKLER

KURULUM VE ÖZELLİKLER

wqe.jpgMedia tip evaporatif soğutma sistemleri doğru dizayn edilmeleri halinde kullanıcılar için en uygun çözüm olmaktadır. Bunun için projelendirmenin son derece özenli yapılması ve çok sayıdaki değişkenin aynı anda değerlendirilmesi gerekmektedir.

Gaz türbini filtre evinin mevcut konstrüksiyonu, hava giriş filtrelerinin yerleşimi, filtre evinin statik yapısı, işletme koşulları, meteorolojik veriler, gaz türbini spesifikasyonları, maksimum evaporasyon, minumum basınç kaybı ihtiyacı bu faktörlerin bir kısmıdır.

SKY Enerji gerçekleştirdiği uygulamalarda uzun yıllara varan deneyimi ile gaz türbini ve işletme yapısı için en uygun çözümleri hayata geçirmektedir.

Soğutma sisteminin lokasyonu, filtre evi yapısı ve işletme şartlarına göre giriş hava filtrelerinin önü ya da arkası olabilmektedir. Kurulumlarımızda filtre evi – soğutucu modüller arasında optimal entegrasyona imkan verecek konstrüksiyon planları uygulanmaktadır.

Soğutucu modüller ve yardımcı ekipmanların tamamı paslanmaz çelikten imal olup, dış ortam şartlarına karşı koruyucu özelliğe sahiptir.

Soğutma sistemine en güvenli ve kolay şekilde ulaşılabilmesi için, soğutucu modüller etrafında yürüme yolu, korkuluk, platform düzenekleri inşa edilmekte ve filtre evine bağlantısı sağlanmaktadır.

Sistemde su çevrimi tam otomatik ve maksimum evaporasyona imkan verecek şekilde olup; besleme, drenaj, güç besleme düzenekleri için optimal kullanıma yönelik projelendirme yapılmaktadır.

Gerçekleştirdiğimiz kurulumlarda, dış ortam ve soğutma sonrasına ait koşullar kontrol ünitesi aracılığıyla sürekli takip edilmekte; sıcaklık, nem, iletkenlik, basınç, debi, vs. değerler üzerinden tam otomatik kontrol sağlanmaktadır. Obsiyonel olarak işletme kontrol odasına anlık data transferi ve internet bağlantısı üzerinden sistem veri takibi de soğutma sistemi özellikleri arasında yer almaktadır.

Saha çalışmaları öncesinde müşterilerimize sunmakta olduğumuz detaylı iş planı ile işletme açısından en uygun montaj takvimi oluşturulmakta ve çalışmalarımız bu yönde planlanmaktadır.

SKY Enerji’nin tecrübeli ekipleri montaj çalışmaları sırasında gerekli tüm güvenlik tedbirlerini azami oranda almakta, sahada bulunduğu süre içersinde işletmeyle ilgili tüm kurallara uygun hareket etmektedir.

Soğutma sistemlerinin kurulumundan sonra devreye alma işlemleri ve peformans ölçüm testleri en kısa sürede tamamlanmakta saha operatörlerine kullanım ve bakımla ilgili eğitim verilmektedir.